Brak produktów w koszyku.
Menu

Dlaczego i jak czyścić suchym szamponem?

Ciała obce, błoto i brud mogą gromadzić się w sierści zwierzęcia. W przypadku zwierząt wrażliwych może to prowadzić do podrażnień i sprzyjać rozprzestrzenianiu się bakterii. Regularne oczyszczanie ma zatem zasadnicze znaczenie dla dobrego samopoczucia Twojego zwierzęcia i zapewni Ci maksymalną przyjemność z przytulania i głaskania swojego zwierzaka.

Jednak kąpiel psa lub kota przy użyciu konwencjonalnego szamponu nie zawsze jest łatwa, niezależnie od tego, czy wynika to z braku czasu, odpowiedniej przestrzeni, czy ponieważ zwierzę jest hałaśliwe, w podeszłym wieku, wciąż wraca do zdrowia lub po prostu nie lubi wody. W takich przypadkach zaleca się stosowanie suchego szamponu zamiast konwencjonalnego.

Czym jest suchy szampon?

Suche szampony to produkty oczyszczające, które nie wymagają spłukiwania wodą. Absorbują nadmiar łoju, usuwają brud i mają efekt dezynfekujący. Dostępne są różne rodzaje suchego szamponu:

  • Pianki stosuje się, delikatnie wmasowując w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, aby usunąć wszelkie przyklejone resztki i brud. Na koniec osuszamy ręcznikiem.
  • Produkty w sprayu i aerozolu, bardzo popularne wśród kosmetyków dla ludzi, nie zawsze są łatwe w użyciu u zwierząt domowych. Spraye, zwłaszcza aerozole, mają tendencję do straszenia zwierząt, szczególnie kotów.
  • Środki czyszczące w proszku stosuje się przez rozprowadzenie produktu bezpośrednio na sierści zwierzęcia. Mają jednak tę wadę, że wybielają futro. Dlatego konieczne jest dokładne szczotkowanie, aby wyeliminować nadmiar proszku i brudu.

Korzyści i wady

Używanie suchego szamponu pozwoli Ci rzadziej stosować te tradycyjne, których używanie może być kłopotliwe.

Bardzo praktyczne i szybkie w użyciu sprawiają, że czas oczyszczania jest dla Twojego zwierzaka relaksujący i przyjemny.

Należy jednak zawsze pamiętać, że powinny one być używane tylko do szybkiego oczyszczania, a nie jako całkowity substytut tradycyjnego mycia konwencjonalnym szamponem. Ponadto suche szampony lepiej nadają się dla małych psów niż dużych.

Kiedy używać

Istnieją różne sytuacje, w których można stosować suche szampony:

  • z dala od domu i w podróży, np. na wakacjach lub w samochodzie,
  • gdy zdarzają się małe wypadki (mocz, wymioty itp.),
  • po spacerze, kiedy twój pupil jest trochę brudny,
  • w przypadku zwierząt, które nie lubią wody
  • w przypadku starszych zwierząt.

Suchy szampon jest szczególnie przydatny w sytuacjach, w których zwierzaka nie można zmoczyć, na przykład po zabiegu.