Brak produktów w koszyku.
Menu

Opcje opieki nad Twoim psem lub kotem

Chcesz czuć się komfortowo, zostawiając swojego czworonożnego przyjaciela, gdy wyjeżdżasz na wakacje, ale nie wiesz, do kogo się zwrócić? Odkryj kilka rozwiązań, aby bez wahania powierzyć komuś swojego pupila.

Różnorodne opcje dla psów i kotów

Jeśli nie możesz zabrać na wakacje swojego wiernego przyjaciela i nie masz nikogo, kto mógłby się nim zaopiekować, pamiętaj, że istnieje wiele możliwości opieki. To do Ciebie należy wybór najlepszej opcji dla swojego pupila!

  • Rodziny goszczące

Idealne rozwiązanie dla zwierząt domowych, które potrzebują szczególnego rozpieszczania i potrafią żyć w zgodzie z innymi zwierzętami!

Zalety:
– Spokój dla właściciela
– Rodzinne otoczenie i codzienna interakcja
– Łatwy kontakt przez specjalistyczne strony

Wady:
– Nie wszyscy, którzy prowadzą taki biznes, przeszli profesjonalne szkolenie
– Ograniczona liczba gospodarzy

  • Wizyty domowe lub domowa „opieka nad pupilem”

Ten wybór jest idealny, jeśli Twój zwierzak nie radzi sobie dobrze ze zmianą środowiska. „Opiekun do zwierząt” może przebywać w Twoim domu i opiekować się Twoim pupilem, gdy wyjeżdzasz na dłużej. W przypadku krótkiej nieobecności, wizyty domowe również będą w porządku, zwłaszcza dla kotów, które są w większości niezależne. Psy będą potrzebowały regularnych wizyt, bo muszą wyjść i załatwić toaletę.

Zalety:
– Mniej zamieszania dla Twojego pupila
– Bardzo wygodne dla kotów
– Profesjonalny nadzór

Wady:
– Wymagany wysoki poziom zaufania
– Należy przeprowadzić test przed dokonaniem wyboru

  • Miejsca z noclegiem

Są to miejsca stworzone w celu przyjmowania na nocleg psów lub kotów. Twoim pupilem zajmują się certyfikowani profesjonaliści, którzy go nakarmią i zadbają o niego w czasie Twojej nieobecności.

Zalety:
– Profesjonalny nadzór i zarządzanie
– Idealne dla pupila z problemami zdrowotnymi

Wady:
– Mniej spacerów, więcej stresu dla pupila

Przygotowanie przed opieką nad psem lub kotem

Dobrze, aby Twój czworonożny przyjaciel wcześniej odwiedził miejsce, w którym spędzi wakacje i poznał ludzi, którzy będą się nimi opiekować. Jeśli to możliwe, przeprowadź test, zostawiając go tam na kilka godzin, aby mógł się przyzwyczaić.

Jeśli Twój pupil będzie przebywał poza domem, poświęć trochę czasu na spakowanie jego walizki! W zależności od wybranego rodzaju opieki może zaistnieć potrzeba dostarczenia jedzenia, ulubionych zabawek, „kocyka” lub wypchanego zwierzaka. Pamiętaj o produktach do pielęgnacji skóry (szampon lub płyn do mycia bez spłukiwania, pipety, balsam do łap…). Jeśli zwierzak przyjmuje jakiekolwiek leki, również o nich pamiętaj! Korzystanie z pojemnika na tabletki może ułatwić zorganizowanie leków na każdy dzień tygodnia. Zawsze dobrze jest przygotować opiekunowi listę ważnych informacji na temat zwierzaka, takich jak nawyki, preferencje, rzeczy, których należy unikać itd.

Upewnij się, że Twój pies lub kot ma bieżące szczepienia, zwłaszcza jeśli jest trzymany z innymi zwierzętami. Uwzględnij informacje o szczepieniach i numery telefonów osób, z którymi należy się skontaktować w nagłych wypadkach (weterynarz i członek rodziny, jeśli kontakt z tobą będzie niemożliwy).

Czy twoje zwierzę jest niespokojne? Pomóż mu zrelaksować się dzięki produktom zawierającym uspokajające feromony lub relaksujące olejki eteryczne. Nasza rada: zostaw pupilowi kawałek ubrania, które ma twój zapach. Pomoże mu to poczuć się bezpieczniej i spokojniej.