Brak produktów w koszyku.
Menu

Olejek Neem z Miodli indyjskiej w preparacie Drop&Go

Melia azadirachta czyli Miodla indyjska (Wolne drzewo z Indii). Pierwsze wzmianki odnośnie tej rośliny sięgają 5000 lat wstecz. Stosowano ją do kąpieli noworodków, do leczenia dolegliwości skórnych i do ochrony przed insektami. Nazwa naukowa miodli pochodzi z perskiego: “Azad” oznacza “wolny”, dirakht” znaczy “drzewo” a “Hind” wskazuje na pochodzenie hinduskie. Stąd, tłumaczenie pełnej nazwy brzmi: „wolne drzewo z Indii”.

Stopniowo, reputacja “cudownego drzewa” jaką cieszyła się miodla dotarła do krajów Zachodu, a w ślad za wieloma projektami badawczymi finansowanymi przez międzynarodowe organizacje, produkty na bazie miodli i jej pochodnych, z uwagi na skuteczność działania i brak efektów ubocznych, zostały przyjęte m. in. w USA, Wielkiej Brytanii i Europie.

Miodla posiada właściwości antyseptyczne, utrzymujące wilgoć i emoliencyjne. Stosowana jest w leczeniu wielu chorób skórnych takich jak wypryski, świąd, zapalenie i poparzenie słoneczne. Ze względu na farmakologiczne i terapeutyczne właściwości, miodla działa przeciwzapalnie, oczyszczająco, antyseptycznie i przeciwdziała zapaleniu stawów. Dlatego jest składnikiem wielu leków, suplementów diety i kosmetyków.

Lecznicze właściwości miodli wykorzystywano m.in. do zwalczania bądź łagodzenia wielu dolegliwości. Korę stosowano jako remedium na gorączkę a z drewna budowano domy i wytwarzano meble o działaniu repelencyjnym. Olejek z miodli stosowano w lampach, jako środek antyseptyczny na skaleczenia zwierząt, jako odstraszacz owadów oraz składnik mydeł, past do zębów i różnych kosmetyków. Owoc stosowano do leczenia różnych rodzajów egzemy i bólu miednicy. Z pulpy przygotowywano środek wzmacniający a z korzenia – lek na dolegliwości jelitowe. Liście są stosowane jako remedium zwalczający ból głowy, histerię, obrzęki gruczołów i problemy menstruacyjne. Znane są także z działania ochronnego na wątrobę, przeczyszczającego, przeciwzapalnego, antykoncepcyjnego i przeciwmigrenowego. Zgodnie z doniesieniami, działają również korzystnie w kuracjach zwalczających wypadanie włosów. Z uwagi na działanie bakteriobójcze, stosowane są w preparatach zwalczających trądzik, łuszczycę, egzemę, brodawki a nawet ospę wietrzną i malarię.

 

Miodla i jej liście są stosowane jako repelent ponieważ są aktywne względem różnych rodzajów insektów: wodny ekstrakt z liści działa przeciwko składaniu jaj przez Anticaria gemmatalis, świeże liście działają mutagennie na komara Aedes aegypti, dihydronimocynol i 6-α-hydroksy-azadiradion okazały się być śmiertelne dla Anopheles stephensi (na czwartym etapie larwalnym), a salanina wydłuża etap larwalny, opóźnia etap kokonu, wywołuje śmiertelność wśród larw i poczwarek oraz redukuje wagę poczwarki Oxya fuscovittata. Niektóre pochodne limonoidu niekorzystnie wpływają na płodność muchy domowej Musca domestica.

 

Azadirachtyna jest toksyczna względem pluskwiaków Rhodnius prolixus, hamuje proces karmienia szarańczy Schistocerca gregaria i działa na ponad 200 gatunków insektów, przerywając ich wzrost i utrudniając karmienie. W pewnym stopniu jest więc względem nich toksyczna natomiast wykazuje bardzo niską toksyczność względem ssaków i jest biodegradowalna. Najaktywniejszymi związkami miodli są azadirachtyna A, azadirachtyna B i salanina, które są rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu ekstrakt z miodli zachowuje ich właściwości repelencyjne. Dlatego ekstrakt z midoli zalecany jest w kosmetykach odstraszających owady.

 

W Europie notuje się znaczny wzrost populacji dokuczliwych i groźnych dla zdrowia insektów takich jak kleszcze. W Polsce wraz z ociepleniem klimatu zaobserwowano wzrost aktywności kleszczy w okresie od marca do listopada. Również zwiększenie udziału lasów liściastych i mieszanych oraz powstawanie obszarów zieleni miejskiej sprzyja rozszerzaniu stref endemicznych kleszczy. Kleszcze występują również na łąkach, w ogródkach, parkach oraz na działkach i skwerach. Problem ochrony przed kleszczami nie dotyczy tylko ludzi, zagrożone są zwierzęta, które nam  towarzszą. Aktywne spędzanie czasu na łonie natury, spacery i zabawy na łące wymagają szczególnej troski o cała rodzinę. Unikając niebezpiecznej i toksycznej chemii sięgamy do tradycji potwierdzonej naukowymi badaniami. Korzystamy z mocy „wolnego drzewa Indii”  zawartej w każdej kropli olejku neem.Stosując preparaty i kosmetyki zawierające pochodzące z natury repelenty,  takie jak krople Drop&Go z olejkiem neem,  dbasz o środowisko i bezpieczeństwo najbliższych. Zabawy z psem czy kotem, głaskanie i przytulanie, wspólne spędzanie czasu w otoczeniu kojącej zieleni drzew i traw może być nadal przyjemne i bezpieczne.

Drop&Go krople przeciwko pchłom i kleszczom:

Bezpieczne dla ciebie, twoich bliskich i środowiska !

100% naturalny skład z olejkiem Neem nie powodujący alergii i podrażnień.

Jedna aplikacja skuteczna przez 3 tygodnie !

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email